Koncerty Bratislava spieva gospel

Kedy: 26. a 27. 11. 2022
Kde: Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava
Adventných koncertov je v Bratislave mnoho. V čom sú tie naše jedinečné? Málokedy zažiješ koncert, na ktorom sa na pódiu stretne naraz takmer 200 spevákov a hudobníkov! Naposledy našich 170 amatérskych spevákov hudobne sprevádzal 30-členný profesionálny komorný orchester a skvelá jazzová kapela Groove Hub, víťaz Pódia mladých talentov Bratislavských jazzových dní.

Autentickosť gospelového žánru umocňuje hudobné vedenie amerického dirigenta,
skladateľa a speváka Marka Chasea a jeho manželky Amy.

Marka a Amy Chaseovcov spojila hudba v roku 1986, kým spievali v univerzitnom spevokole v Chicagu. Keď v jedno leto ich spevokol zavítal do Európy, obaja cítili, že sa sem chcú jedného dňa vrátiť. Po získaní hudobného vzdelania sa venovali vedeniu spevokolov vyše 20 rokov. Na Slovensku pôsobia od roku 2012.

Výsledkom ich práce boli vypredané koncerty uplynulých sezón, strhujúce výkony spevokolu aj muzikantov, vysoká popularita u verejnosti a rastúce mediálne pokrytie.

Sila hudby produkovaná spevokolom BSG je znásobená silným duchovným posolstvom gospelu: dobrej správe o pravom zmysle Vianoc – nášho obľúbeného sviatku v roku!
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram