Koncerty Bratislava spieva gospel

10. 12. 2023 o 16:30 a 19:00
Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava
Adventných koncertov je v Bratislave mnoho. V čom sú tie naše jedinečné? Málokedy zažiješ koncert, na ktorom sa na pódiu stretne naraz takmer 200 spevákov a hudobníkov! Aj tento rok bude našich spevákov hudobne sprevádzať Komorný orchester Zoe pod vedením Samuela Mikláša a kapela, ktorej jadro tvoria hudobníci z jazz fusion skupiny GrooveHub a ich hostia. 

GrooveHub vydal dva štúdiové albumy, získal niekoľko jazzových ocenení a vystúpil aj ako predkapela na bratislavskom koncerte Victora Wootena, významného amerického basgitaristu. Jej členmi sú Ľubomír Šramo (klávesy), Pavel Rak (bicie) a Adam Hudec (basgitara), ktorých v kapele BSG dopĺňa Samuel Lukáč (klávesy), Pavol Petrovič (elektrická gitara) a Ivan Malý (akustická gitara).

Autentickosť gospelového žánru umocňuje hudobné vedenie amerického dirigenta,
skladateľa a speváka Marka Chasea a jeho manželky Amy.

Marka a Amy Chaseovcov spojila hudba v roku 1986, kým spievali v univerzitnom spevokole v Chicagu. Keď v jedno leto ich spevokol zavítal do Európy, obaja cítili, že sa sem chcú jedného dňa vrátiť. Po získaní hudobného vzdelania sa venovali vedeniu spevokolov vyše 20 rokov. Na Slovensku pôsobia od roku 2012.

Výsledkom ich práce boli vypredané koncerty uplynulých sezón, strhujúce výkony spevokolu aj muzikantov, vysoká popularita u verejnosti a rastúce mediálne pokrytie.

Sila hudby produkovaná spevokolom BSG je znásobená silným duchovným posolstvom gospelu: dobrej správe o pravom zmysle Vianoc – nášho obľúbeného sviatku v roku!
Kúpiť lístky

Naši partneri

Ďakujeme našim partnerom za ich spoluprácu a za to, že nám pomáhajú dostať projekt Bratislava spieva gospel do povedomia obyvateľov Bratislavy i celého Slovenska!
Predajca vstupeniek:
Mediálni partneri:
Partneri:
Chcete sa stať partnerom projektu Bratislava spieva gospel?
Ak sa vám páči to, čo robíme, spojme sa v spolupráci! Napíšte nám na:
info@bratislavaspievagospel.sk