Gospel nie je len hudba

Slovo gospel znamená „dobrá správa“. Dobrá správa, o ktorej spieva spevokol Bratislava spieva gospel, je o tom, že Vianoce sú nielen o rodine, darčekoch a kaprovi so zemiakovým šalátom, ale predovšetkým o narodení Ježiša, ktorý nám otvára cestu k Bohu. Gospelová hudba spieva o radosti a nádeji, ktorá z tejto dobrej správy pramení.
Paradoxne, toto posolstvo o láske a prijatí mnohých rozdeľuje. Náš projekt však chce byť iný. Naším cieľom je spájať Bratislavčanov – a celé Slovensko – bez ohľadu na ich vieru či cirkevnú príslušnosť. Vytvárame komunitu charakterizovanú láskyplnými vzťahmi, v ktorej môže každý nájsť prijatie i priestor na hlbšie skúmanie viery.

Chceš vedieť viac?

Online kurz
Ak ťa zaujíma história a posolstvo gospelu a chceš naplno zažiť nádej a radosť, ktorú ponúka Boh, zapíš sa do bezplatného online kurzu Prečo Ježiš?
Viac o kurze Prečo Ježiš?
Kniha s gospelom

Viac sa o Ježišovi dozvieš aj priamo z Biblie, „knihy gospelu“. Napriek svojmu úctyhodnému veku je podľa Guinessovej knihy rekordov najväčším bestsellerom všetkých čias a jej posolstvo je prekvapivo aktuálne aj v 21. storočí. Podobne ako naše piesne, hovorí o Božej nekonečnej láske k ľuďom. O láske, ktorá ťa dokáže preniesť cez tvoje sklamania, pády a bolesť. O láske, ktorá ti môže priniesť odpustenie, život a nádej – ak o to stojíš.

Chceš sa presvedčiť na vlastné oči? Opráš svoju starú Bibliu z rodinnej knižnice, alebo si ju rovno stiahni do svojho mobilu, aby si ju mal vždy poruke. O tom, ako sa pustiť do jej čítania, sa viac dozvieš tu.


Zaži to na vlastnej koži!

Gospel nie je o teórii a vzletných myšlienkach, ale o zmenených životoch a vzájomnom prijatí, ktoré môžeš zažiť medzi tými, čo úprimne nasledujú Ježišovo posolstvo. Ak takéto spoločenstvo ešte nemáš, pozývame ťa na bohoslužby cirkevného zboru Viera, ktoré navštevujú viacerí z organizátorov BSG. Dokonca si s nami môžeš každý týždeň zaspievať gospel :-)
Stretávame sa každú nedeľu o 9:30 na Cablkovej 3 v Bratislave.
Viac informácií nájdeš tu.