bsg_logo

Adventné koncerty 2022


Naše tohtoročné 3 koncerty otvárajú obdobie Adventu. Tento rok bude našich spevákov hudobne sprevádzať 16-členný komorný orchester Zoe pod vedením Samuela Mikláša a 6-členná kapela, ktorej jadro tvoria hudobníci z jazzovej formácie GrooveHub. Autentickosť gospelového žánru umocňuje hudobné vedenie amerického dirigenta, skladateľa a speváka Marka Chasea a jeho manželky Amy, ktorí žijú na Slovensku od r. 2012. 

Ak ťa na našich koncertoch zaujala nielen hudba, ale aj jej duchovné posolstvo, využi toto adventné obdobie na hlbšie preskúmanie zmyslu Vianoc. Nižšie nájdeš naše pozvánky. 

Chceš vedieť viac?

Novinky BSG
Páčilo sa ti na koncerte a chceš vedieť, kedy bude ďalší? Alebo si si nestihol kúpiť lístky, lebo si sa o tom nedozvedel včas? Chceš vedieť, kedy sa spustí registrácia spevákov v roku 2023? Všetky tieto informáce sa ako prví dozvedia odberatelia nášho newslettera.
Odoberať
Online kurz o viere
Ak chceš aj ty naplno zažiť nádej, radosť a blízky vzťah, ktorý ponúka Boh, zapíš sa do bezplatného online kurzu 
Prečo Ježiš? Kurzom ťa bude sprevádzať tvoj vlastný e-kouč, ktorý ti rád odpovie na otázky.
Viac o kurze Prečo Ježiš?
Vianočné stretnutia pri punči
Pozývame ťa na 2 príjemné vianočné stretnutia: nebude chýbať punč, spev gospelových piesní a rozhovory o zmysle Vianoc. Nalaď svoju dušu na oslavu najkrajšieho sviatku v roku!
Kedy a kde: 12. a 19. 12. o 18:00, Trnavská cesta 67, Bratislava, zvonček BJB Viera, 1. poschodie vľavo
Mám záujem

Spev spája

Náš spevácky zbor je otvorený pre všetkých spevákov od 16 do 99 rokov. Nemusíš podstúpiť talentové skúšky, spievať ako Kanye West, ba ani poznať noty! Počas 8 jesenných večerov spolu podľa sluchu nacvičíme repertoár, ktorý v prvý adventný víkend predvedieme na 3 koncertoch v Slovenskom rozhlase.

Medzi nami je miesto pre každého, kto má rád spev a chce spoznať nových ľudí!

Každý z nás je iný.
Každý z nás kráča po inej osobnej či duchovnej ceste.
No spája nás radosť zo spevu.ENERGIA

RADOSŤ

NÁDEJ

Tieto tri slová najlepšie vykresľujú to, čo môžeš zažiť v našom spevokole i na našich koncertoch. Gospelová hudba, vyvierajúca z historických, kultúrnych a náboženských tradícií amerických černochov, je priam nabitá energiou a životom! Nedá sa pri nej zostať nehybný – núti ťa vstať zo stoličky, tlieskať a tancovať. Je to hudba, ktorá komunikuje silné emócie. Nech prežívaš čokoľvek, táto hudba ti pomôže vyspievať sa zo svojich pocitov: vyliať zo seba svoje trápenia, stresy a problémy a načerpať novú silu a radosť. Posolstvo gospelu je zároveň plné nádeje a hovorí o novom, lepšom, naplnenejšom živote, po ktorom v hĺbke svojho srdca túžime.

Posledný ročník v číslach:

170

nadšených
spevákov

22

profesionálnych hudobníkov

4

jazzoví
muzikanti

1

americký
dirigent

38

ochotných dobrovoľníkov

3

adventné
koncerty

8

týždňov
príprav

10

spoločných
skúšok