Gospel nie je len hudba

Slovo gospel znamená „dobrá správa“. Dobrá správa, o ktorej spieva spevokol Bratislava spieva gospel, je o tom, že Vianoce sú nielen o rodine, darčekoch a kaprovi so zemiakovým šalátom, ale predovšetkým o narodení Ježiša, ktorý nám otvára cestu k Bohu. Gospelová hudba spieva o radosti a nádeji, ktorá z tejto dobrej správy pramení.
Paradoxne, toto posolstvo o láske a prijatí mnohých rozdeľuje. Náš projekt však chce byť iný. Naším cieľom je spájať Bratislavčanov – a celé Slovensko – bez ohľadu na ich vieru či cirkevnú príslušnosť. Vytvárame komunitu charakterizovanú láskyplnými vzťahmi, v ktorej môže každý nájsť prijatie i priestor na hlbšie skúmanie viery.

BSG+

Páčilo sa ti BSG? Chceš ísť hlbšie? Pozývame ťa na stretnutia BSG+!

Kedy:  od 15. 1. 2024 až do Veľkej noci každý druhý pondelok od 18:00 do 19:30
Kde: Martindom, Rožňavská 17, Bratislava

Čo je BSG+? Klasické BSG už pravdepodobne poznáš – učíme sa spievať energické gospelové piesne, ktoré každého postavia na nohy. A v čom spočíva to „plus“? Tieto stretnutia sú pre tých, čo chcú ísť hlbšie pod povrch. Nebudeme len spievať, ale sa pozrieme aj na príbehy, ktoré sa spájajú s piesňami, ktoré spievame. Budeme premýšľať a diskutovať o tom, čo viedlo ich autorov pri písaní a čo nám to môže dať do nášho každodenného života a vzťahu s Bohom. 

BSG+ sa líši od jesenného projektu aj kratším a jednoduchším formátom. Po skončení stretnutia je zabezpečené malé občerstvenie, ale ktokoľvek môže priniesť niečo na spoločný stôl. Vstup na BSG+ je zdarma. Ak chceš prispieť na chod akcie (prenájom miestnosti a aparatúry, občerstvenie a pod.), môžeš tak urobiť na č. účtu SK35 0900 0000 0051 7345 9162. Ďakujeme!

Zisti o gospeli viac

Online kurz
Ak ťa zaujíma história a posolstvo gospelu a chceš naplno zažiť nádej a radosť, ktorú ponúka Boh, zapíš sa do bezplatného online kurzu Prečo Ježiš?
Viac o kurze Prečo Ježiš?
Kniha s gospelom

Viac sa o Ježišovi dozvieš aj priamo z Biblie, „knihy gospelu“. Napriek svojmu úctyhodnému veku je podľa Guinessovej knihy rekordov najväčším bestsellerom všetkých čias a jej posolstvo je prekvapivo aktuálne aj v 21. storočí. Podobne ako naše piesne, hovorí o Božej nekonečnej láske k ľuďom. O láske, ktorá ťa dokáže preniesť cez tvoje sklamania, pády a bolesť. O láske, ktorá ti môže priniesť odpustenie, život a nádej – ak o to stojíš.

Chceš sa presvedčiť na vlastné oči? Opráš svoju starú Bibliu z rodinnej knižnice, alebo si ju rovno stiahni do svojho mobilu, aby si ju mal vždy poruke. O tom, ako sa pustiť do jej čítania, sa viac dozvieš tu.


Zaži gospel každú nedeľu

Gospel nie je o teórii a vzletných myšlienkach, ale o zmenených životoch a vzájomnom prijatí, ktoré môžeš zažiť medzi tými, čo úprimne nasledujú Ježišovo posolstvo. Ak takéto spoločenstvo ešte nemáš, pozývame ťa na bohoslužby cirkevného zboru Viera, ktoré navštevujú viacerí z organizátorov BSG. Dokonca si s nami môžeš každý týždeň zaspievať gospel :-)
Stretávame sa každú nedeľu o 9:30 na Cablkovej 3 v Bratislave.
Viac informácií nájdeš tu.